ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: KAΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ....

KAΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ.... 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #240

  • Aggelos Meng
  • Το Άβαταρ του/της Aggelos Meng
Γεια σας φιλοι μου!!!
Καθως σε ενα διαλειμμα απο το διαβασμα εκανα τσαρκες στο διαδικτυο ανακαλυψα τυχαια την υπαρξη αυτου του φορουμ και ομολογω οτι εμεινα εκπληκτος και τα συγχαρητηρια ειναι λιγα σε ολους σας , που τιματε ενα πραγματικο αυτοκινητο μυθο!!!
Ας παρουμε ομως τα πραγματα απο την αρχη...
Να συστηθω.... Ονομαζομαι Αγγελος Τσιαπαρας ζω στην Λαμια πλησιαζω τα 17 μου χρονια και τοσο λογω συγγενικων επιρροων οσο και προσωπικης τασης ασολουμαι κυριολεκτικα εκ γενετης εις βαθος με την αυτοκινηση και την επιστημονικη της πλευρα...
Αυτον τον καιρο διαβαζω αρκετα ετσι ωστε του χρονου να πραγματοποιησω το απωτερο ονειρο μου , που δεν ειναι αλλο απο την εισαγωγη μου στην πολυτεχνειακη σχολη των Μηχανολογων Μηχανικων ωστε να κανω την χρονια τρελα μου ακαδημαικη και επαγγελμικη ενασχοληση...εννοωντας φυσικα την αυτοκινητιστικη μηχανολογια και την ορθολογιστικη βελτιωση...
Θα μου πειτε βεβαια γιατι σας ζαλισα με ολα αυτα και τι σχεση εχω με το μαγικο Autobianchi A112 Abarth....
Κατα την περιοδο 1997-2005 ο θειος μου με τον οποιο μενουμε κολλητα ειχε στην κατοχη του ενα 4ης γενιας ,αν δεν κανω λαθος μοντελο 1978 ....Πραγματικα εχει χαρακτει στην μνημη μου γιατι με αυτο εμαθα να οδηγω....Ακομη θυμαμαι το εκπληκτικο του νευρο και το τρομερα θεαματικο τροπο στριψιματος του που ηθελε φυσικα αρκετη εξοιειωση...Δυστυχως ομως προπερσι πουληθηκε...
Ομως μολις περασω με το καλο του χρονου και βγαλω διπλωμα ειναι βεβαιο οτι θα αγορασω ενα γιατι ειναι μακραν το ιδανικοτερο σπορτιφ supermini που εχει κατασκευαστει ποτε...
Βρισκομαι εδω λοιπον για να μαθω απο εσας , και ενιοτε να ανταλλαξουμε και μηχανολογικες αποψεις μιας και εχω εντρυφησει υπερ του δεοντος στο θεμα αυτο...

;)

Τελευταία διόρθωση: 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: KAΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ.... 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #241

  • veloce
  • Το Άβαταρ του/της veloce
Καλώς ήρθες φίλε Άγγελε στη παρέα μας.Δε μου κάνει εντύπωση καθόλου, που ένας αυριανός επιστήμονας θαυμάζει ένα ιταλικό αυτοκίνητο και ειδικά ένας μηχανολόγος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: KAΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ.... 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #242

  • goudouth
  • Το Άβαταρ του/της goudouth
Τα συγχαρητήρια αξίζουν πρώτα απ' όλα σε σένα Άγγελε που αποφάσισες με τόσο πάθος να εκπληρώσεις τα όνειρα σου! Ελπίζω και το όνειρο σου για ένα Α112 να πραγματοποιηθεί σύντομα! Γιατί η αλήθεια είναι ότι το Α112 σπανίζει πια στους ελληνικούς δρόμους και όσο περνάει ο καιρός η απόκτηση του γίνεται όλο και πιο δύσκολη υπόθεση! Εδώ είμαστε όμως για κάθε βοήθεια και για ότι απορείες μπορεί να έχεις!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: KAΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ.... 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #243

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
Γεια σου Αγγελε!

Καλως ορισες στην παρεα μας!

Ξερεις τι μου εκανε την μεγαλυτερη εντυπωση σε σενα?

Οταν ημουν στην ηλικια σου (και ακομη πιο πριν) ημουν παθιασμενος με το Α112. Ακριβως οπως φαινεται να εισαι κι εσυ!
Και το ονειρο μου ηταν να αποκτησω ενα Α112.  Ακριβως και παλι οπως κι εσυ!
Ολα αυτα ομως γινονταν 22 χρονια πριν!!!!!! 5 χρονια δηλαδη πριν γεννηθεις!!!

Οπως ειπε και ο goudouth τα συγχαρητηρια ειναι δικα σου. Και πραγματικα ειναι αξιοθαυμαστο ενα παιδι της ηλικιας σου να θαυμαζει αυτο το αυτοκινητο που οι περισσοτεροι 30ρηδες δεν γνωριζουν...

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: KAΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ.... 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #244

  • Tsitsatson
  • Το Άβαταρ του/της Tsitsatson
Γεια σου γιλε Αγγελε και απο μενα ....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: KAΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ.... 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #245

  • Aggelos Meng
  • Το Άβαταρ του/της Aggelos Meng
Ευχαριστω εγκαρδια ολους σας που μου φυλουσατε μια καθ'ολα ενθερμη υποδοχη!!! Ελπιζω η διαδικτυακη συναναστροφη μας να εξελιχθει εποικοδομητικα,.. ομως οπως εξ αρχης ανεφερα οτι λογω εκπαιδευτικων προσπαθειων δεν εχω και αστειρευτα χρονικα περιθωρια και προφανως δεν θα μπαινω καθημερινα στο φορουμ .
Παντως ειναι βεβαιο πως με το που αποκτησω διπλωμα εστω και λιγο νωριτερα , θα αποκτησω ενα Α112 και ελπιζω Αbarth!!!
Γι αυτο παρακαλω απο τωρα αν και μπορει να φαινεται πολυ νωρις αλλα βλεπετε τα Autobianchi ειναι πλεον δυσευρετα οσοι απο εσας σκεφτονται να πουλησουν ποτε το τερατακι τους ας κανουν υπομομνη μεχρι το καλοκαιρι του 2009 οπου θα εχω την δυνατοτητα να αποκτησω ενα , για να βρεθει τουλαχιστον στα σωστα χερια ....
Ευχαριστω εκ των προτερων...
Τα λεμε!! ;)

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.