ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Ψηφίστε το κατα την γνωμη σας ομορφοτερο 2007

Ψηφίστε το κατα την γνωμη σας ομορφοτερο 2007 16 Χρόνια 7 Μήνες πριν #67

  • Tsitsatson
  • Το Άβαταρ του/της Tsitsatson
Ποιο οεο ....? ;D

Εμενα μου αρεσει η 4 σειρα λιγο περισσοτερο απο της αλλες για αν κανεισ καποιες μοντες το αμαξακι δειχνει ποιο κακο >:(
Τελευταία διόρθωση: 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν από .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Ψηφίστε το κατα την γνωμη σας ομορφοτερο 16 Χρόνια 7 Μήνες πριν #95

  • Tsitsatson
  • Το Άβαταρ του/της Tsitsatson
Ε goudouth ?  ;D
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Ψηφίστε το κατα την γνωμη σας ομορφοτερο 16 Χρόνια 7 Μήνες πριν #99

  • goudouth
  • Το Άβαταρ του/της goudouth
Giati rotas? Emena edw kai polla xronia mou aresei i 7 seira. tin thewrw ws tin oloklirwsi tou A112. Den einai tyxaio oti kai to proigoymeno tessari pou eixa prospathousa na to kanw 7 seira! Anepytyxws bebaia alla eides pws ta fernei i tyxi!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Ψηφίστε το κατα την γνωμη σας ομορφοτερο 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #360

  • veloce
  • Το Άβαταρ του/της veloce
Χαλαρά τριτη σειρά.Δαγκωτό. ::)Όλο το ιταλικό στυλ σε πρώτο πλάνο με πολλά ρετρό στοιχεία που υποδηλώνουν συγγένια με άλλα ιταλικά αριστουργήματα του 60 και 70.Και ας είμαι κάτοχος έκτης.....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Ψηφίστε το κατα την γνωμη σας ομορφοτερο 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #363

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
Ωραιοτατο το θεματακι!!!!

Λοιπον εγω δεν χρειαζεται να πω την αποψη μου.. Την εχω ηδη αναφερει μεσα στο site και ολοι την γνωριζετε. Ειναι η 7η σειρα. Ισως γιατι οταν ημουν πιτσιρικας το βλεπαμε και μας ετρεχαν τα σαλια! Τοτε στα μεσα της δεκαετιας του '80 οταν εβλεπες Bianchi απο 4η σειρα και πισω σου φαινονταν πολυ ξεπερασμενο...Αλλοστε για να θυμαστε οι παλαιοι και να γνωριζετε οι νεοι, τα περισσοτερα αυτοκινητα ειχαν μεταποιηθει σε μεταγενεστερες σειρες! Τονοι πλαστικων ειχαν σπαταληθει γι αυτο τον σκοπο. Των περισσοτερων το "οραμα" σε αυτες τις περιπτωσεις ηταν η 7η σειρα.
Αυτο λοιπον ηταν της εποχης μου, αυτο ονειρευομουν εξω απο την βιτρινα της Lancia στα σιδερα Χαλανδριου, αυτο μου αρεσε και αυτο συνεχιζει να μου αρεσει.

Το θεμα ειναι βεβαια καθαρα υποκειμενικο και βασικο κριτηριο αποτελει κατα την αποψη μου το συναισθηματικο στοιχειο του καθενος με την εκαστοτε σειρα. Σιγουρα στις μερες μας τα ποιο παλια θεωρουνται ποιο κλασσικα, εμενα ομως αυτο δε μου λεει τιποτα...

Καλο σας βραδυ και να χαιρεστε τα bianchi  σας οποιας σειρας και αν ειναι..Και τα 7 ειναι απλως υπεροχα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Ψηφίστε το κατα την γνωμη σας ομορφοτερο 16 Χρόνια 1 Μήνας πριν #364

  • veloce
  • Το Άβαταρ του/της veloce

    Για να ιντριγκάρω λίγο τη κουβέντα. ;)
    Συμφωνώ με το φίλο aggelko στο συναισθηματικό μέρος της συζήτησης αλλά γνωρίζοντας ότι είναι αντικειμενικός γενικότερα σαν άνθρωπος,πρέπει να σταθεί στο γεγονός της σχεδίασης σαν πρώτη ιδέα και πως αποτυπώθηκε στο μέταλλο.Τα πλαστικά απλά έδωσαν την απαραίτητη μαρκετίστικη ανάσα μπροστά στον αδηφάγο ανταγωνισμό (βλέπε RENAULT 5 που ουσιαστικά ΤΑ εισήγαγε  στην αυτοκινητοβιομηχανία 6-7 χρόνια πριν το Α112) και ίσως και μια παράταση ζωής προς το τέλος, με τη παρουσία 6ης-7ης σειράς.
  Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που αν αφαιρέσουμε τα πλαστικά για κάποιο λόγο,ξεπροβάλλει αμέσως ένα φίνο διαχρονικό design.Φαντάσου φίλε μία veloce ή μία fulvia coupe με αντίστοιχα πλαστικά σαν του Α112. ;D :D
  Και επειδή οι μόδες στη βιομηχανία αυτοκινήτου ,έρχονται και παρέρχονται ,αυτό που μένει και στιγματίζει τις επερχόμενες γενίες είναι το κλασσικό ,το αυθεντικό, το πρωτότυπο.Αυτά απλά σαν σκέψεις.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.