ΚοινότηταΤο Forum μας

Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Προς κατόχους Α112 Abarth!

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #8833

  • ckanlis
  • Το Άβαταρ του/της ckanlis
like !!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #8836

  • delan
  • Το Άβαταρ του/της delan

  Το καλό που βλέπω εγώ είναι ότι υπάρχει προβληματισμός -μεταξύ κάποιων μελών φίλων κυρίως - ο οποίος κάτα την άποψη μου δείχνει αυτό το δέσιμο και την αρμονία  της παρέας που υπάρχει ενώ παράλληλα , εμέσως , ζητείται η σχέση αυτή να γίνει πιο στενή και ουσιαστική .
  Συμφωνώ με τον Κώστα και απο πλευράς μου θέλω να καταθέσω την δική μου άποψη και συναισθήματα . Νιώθω την παρέα πολύ οικεία και ζεστή σαν να είμασταν φίλοι απο χρόνια παρ όλο που με τους περισσότερους απο εσάς έχουμε συναντηθεί σε 3-4 συναντήσεις μόνο . Όμως οι κοινές εμπειρίες , η μικρή ηλικιακή διαφορά μεταξύ των περισσότερων απο εμάς ,γεγονός που μας επιτρέπει να έχουμε κοινές  αναφορές απο την δεκαετία του 80 και αρχές 90 αναπολώντας την χρυσή εποχή της νιότης μας μεταξύ 20-30 ετών καθώς και η αγάπη μας για το a112 και νομίζω ειδικότερα το abarth (υπάρχει θέμα όπως προανέφερε και ο kp61 απλά γιατί όσοι είχαν a112 ονειρευόντουσαν το abarth κάτι που δεν συνέβαινε μέχρι τότε με άλλα μοντέλα -μετά ήρθαν οι ειδικές εκδόσεις uno turbo lancia deltona κλπ) το οποίο είχε συγκεκριμένο ιδιαίτερο και συμπαγές κοινό , νομίζω ότι είναι η κύρια διαφορά μας απο άλλες λέσχες κλπ. Και εδώ είναι η εξήγηση γιατί δεν υπάρχουν καγκουρεμένα a12 καθώς ούτε στην εποχή της ακμής τους θυμάμαι κραυγαλέες περιπτώσεις μετατροπής a112 εκτός απο το γεγονός ότι τα περισσότερα απλά βάζανε ένα καπώ και τα σήματα abarth  ή αργότερα και μηχανές και ολοκληρώνανε την μετατροπή.

Ετσι αισθάνομαι δεμένη την παρέα μας αυτή παρ όλο που θα επιθυμούσα να είχαμε πιο στενή παρέα να είχαμε κάνει εκδρομές μαζί ... αλλά οι καθημερινότητα του καθενός μας και οι ανάγκες όπως έχουν διαμορφωθεί μας αποσυντονίζουν ... 
Όμως όπως είπε και ο Κώστας μας περιμένουν ακόμη πολλά καλά , όρεξη και όνειρα να έχουμε και .... Στέλιο βάστα γερά !  Μια χαρά τα πάς και προσπαθείς μην απογοητεύεσαι όσοι θ'ελουν να έρθουν στην παρέα μας θα έρθουν αργά ή γρήγορα - ΙΣΩΣ  οι σημερινοί κάτοχοι των a112 που τους αφήνεις μηνύματα είναι άλλης φιλοσοφίας και δεν ταιριάζουν στην κουλτούρα της παρέας....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #8837

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA

Όμως οι κοινές εμπειρίες......

Βγάλε την Ιταλοντίσκο που μας έχουν πρήξει μερικοί-μερικοί....  :D
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #8838

  • goudouth
  • Το Άβαταρ του/της goudouth
Μόνο από τον αριθμό των μελών που ασχολήθηκαν με το θέμα καταλαβαίνεις.
Σύνολο 7!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niga εσύ τι άκουγες τότε??? Μήπως ήσουν και εσύ από εκείνους τους κρυφοφλώρους μεταλάδες που σε κοινή θέα το έπαιζαν σκληροί και μετά άκουγαν "careless whisper" στο κρεββάτι???  ;D
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #8839

  • NIGA
  • Το Άβαταρ του/της NIGA
Άσε τι άκουγα εγώ, τίποτα από όλα αυτά πάντως.....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Προς κατόχους Α112 Abarth! 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #8841

  • aggelkos
  • Το Άβαταρ του/της aggelkos
Μόνο από τον αριθμό των μελών που ασχολήθηκαν με το θέμα καταλαβαίνεις.
Σύνολο 7!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niga εσύ τι άκουγες τότε??? Μήπως ήσουν και εσύ από εκείνους τους κρυφοφλώρους μεταλάδες που σε κοινή θέα το έπαιζαν σκληροί και μετά άκουγαν "careless whisper" στο κρεββάτι???  ;D


χα..χα...!!! σιγουρα αυτο εκανε...!!!! και θα ονειρευοταν να εχει ABARTH..!!!!! ;D ;D ;D
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.